Kötü Geçmiş – Henüz Geçmemiş

fc6449cea0294bba86cdf2090876844a

 

 

 

 

 

 

Yazı yazmanın benim için ne kadar zor olduğuna dair konuşup durmaya meyilliyimdir. Ama bu, bugüne dek yazdığım en zor şey. Bunu söylemenin kolay bir yolu yok. Öylece söylüyorum o yüzden : Çok zaman oldu. Buraları terk edeli sanırım yazmam için birşeyler yaşıyor olmayı bekliyorum. İşin aslına bakarsak sanırım öyle velhasıl kelam gelelim bu sefer ki dersimize , başlıkta da yazdığım üzere kötü geçmişi ele alıp ama hala geçmediğini belirtmişim. Bence öyle , peki ya sizce ? Kötü geçmişi olan insanlar , kötü olurlarmış. Bu teorinin yanlış olduğunu düşünüyordum hep , meğer değilmiş. Teori doğru , bizatihi tespit etim. Düşündükçe de hafiften burnum sızlıyor , biraz gözlerim doluyor ve hafiften vücudumun belli bölgelerine ağrılar giriyor öyle ya , kötü geçmiş henüz geçmemiş diyorum. Dönüşlerle, kıvrımlarla dolu kocaman kötü bir dünya bu. Ve insanlar bazı anları yok sayarak, ıskalayarak geçiştirmenin yolunu bulmuşlar. Ama bazı anlar her şeyi değiştirebilir. Nasıl geçsindi ? 

             Çok sevdiğim biri yanımda olarak , inanarak bunların hepsinin zamanla geçiceğini söylüyor. Sonsuz inanıyorum söylediklerine ve yanımda oluşundan dolayı defalarca iyikiler , şükürler ile karşılıyorum yaptıklarını , lakin geçmiyordu.Bilemez kimse yangınımı beni yakanla yanmadan. Siz yaşadıklarınızla imtihan oluyorsunuz. O,bu,şu,onlar vs. vs. hepsinin ayrı imtihanları var. İmtihanlar çoğu kez ağır oluyor. Kötü geçmişte bu oluyor. Peki , bunun sonucunda insanlar neden kötü olur ? Şimdi buna değinelim ; 

Sen insanı kırıyorsun , istemediği şeyler yapıyorsun , gururuyla oynuyorsun , onu öldürmüyosun mesela öldürmekten beter ediyorsun.  Bunun sonuçlarında bu “insan” diye tabir ettiğimiz canlı türünden bir varlık varya , işte bu varlığın kötü yaşanmışlıkları oluyor. Hayattan beziyor , nefret kusuyor ve gün geçtikçe kötü insan oluyor. Kötü insanların , kötü geçmişleri olur , kötü geçmişler ise geçmez. Geçti sanarsın ama hiç bir zaman geçmez. Geçmiş geçmişte kalmamıştır. Bugün , yarın , ertesi gün , aylar hatta yıllar sonra bile senin omuzlarında heran senin yakandadırlar ve hala geçmemiştir , geçmicektir de fakat çok sevidiğim birinin dediği gibi inanıcaz , zamanla alışıcaz ben öyle düşünmeye çalışıyorum lakin , kötü insan olduğum gerçeğini değiştiremiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: