Yerkürenin görebilceği en güzel düşler 

Yüzünüzü güldüren hiç bir sırtını dönme diyor Paulo Coelho.Seni düşündüğümde tüm yerküreye bahar geliyor, icimde kuşlar cıvıldıyor, hayat toz pembe olmasa da içinde sen olduğun için en güzel renklerine bürünüyor.Kusura bakma, bir şiir istersin icinde benzetmeler olan.Heybemde senin kadar güzeli yok ne şiirin , ne kelimelerin.Neden böyle olduğunu düşündüm , cevabını bulamadım.

Dehşet mutlu, dehşet enerjik ve dehşet sevimli bir şeye dönüşüyorum seni düşlerken ve bu beni korkutuyor.Konu sen olunca yapabileceklerimden korkuyorum evvela.Sonrası ise dipsiz kuyu.Yalnız başıma seni düşlememin vakit kaybı olduğunu bilmek, senin asla gelmeyeceğini bilme gerceği canımı acıtıyor. Sana o taraftan bakarsam düşerim ve bir daha toparlanamamaktan korkuyorum.Ne cok korku var.

Birkaç gündür karar verdim. Dedim ki kendime hayatın böyle boş bir hayalle geçmemeli , yerküreye dönme vakti ,şimdi mutlu değilim belki ama huzurluyum. Zamanla da daha iyi olacağım.Kendimi de avutmayı ihmal etmiyorum. Gülüşünü görmek bir ömrü de güzellestirecek olsa, kendime tekrar ediyorum. “Bir iki seneden sonra sıradanlaşırdı”. Yalan yok bana asla sıradanlaşmazmış gibi geliyor. Sanki ben günler geçtikçe alışılsa da senin en güzel olduğunu asla unutmazmışım gibi geliyor. Vefayla , bağlılıkla ve tutkulu bir aşkla yanına konumlanırmışım gibi geliyor. Bu düşünceyi hemen siliyorum kafamdan , gördün mü yine düşlerim sınırını bilmedi. Sen ile benden neler neler yarattım. Kusura bakma cocuk, düşler gerçek hayatın sınırlarını sevmez.Bir iki ay icimde tamamen bu yarı yalan-yarı kurmaca, yarı gercek dünyadan ayrılmayı planlıyorum.Gerçek hayata ihtiyacım var artık zamanı geldi.Ama yerkürenin görüp görebilceği en güzel düşler için tesekkürler.Ben çok zamandır bu kadar mutlu hissetmemistim.

Sanki dünyanın olası bütün mutluluklarını seni düşlerken tatdım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: