Peki Sen Nasılsın ?

Sen varken herkes bana külfetti.

Mutlu muyduk ki ? Sade nefes aldık. Mutluyduk , mutluyduk, mutluyduk.

Adını yazmışım önce bu kısmın güzelliğini bilirsin.Aynı kuyuya bikaç kez düşen insanı anlarım o insan salak değil, biliyor yedi yüz yedinci adımda kuyu var ama o su tanıdık anlatabildim mi ?

Bir taraf tabut gibi seviyor kim ne derse desin böyle. Her gidenin yerine yeni zalim bulunur.

Peki sen nasılsın?

Biri hala senin öğrettiğin şarkıları söylüyor. Önce bir şeyleri senin öğrettiğin gibi yapmak bırakılır , sonra sen bırakılırsın.

Bize ait şeyleri saklamayı bıraktığın gün , bize ait şeyleri artık biriktirmek istemediğin gündü. Ya sevince nasıl bir şey oluyosunuz dimi ? En son sevince yolu uzatıp sekiz on kez düşme tehlikesi geçirmiştim. İyi sevgiler. Bir zamanlar benim sevgilimdin derken aydınlanma ve çöküş resmen aynı cümlede.

Kendimi sürekli bi şeyin pürüzü gibi hissediyorum.

Beşinci günün şafağına yaklaşırken artık hiç gitmeyecekmişsin gibi gittiğinde şu yer belli olsun diye kalemle anlatabilmemin mümkün olmadığına ikna olup çekildim, rahatlamıyosun ama boğazlı kazak hissi geçiyor. Bütün beylik lafların üzerine su içirtecek şeyler yaşatsa bundan gocunmayacağım kişidir. Gözlerin kısıldığında kenarlarda oluşan küçük kırışıklıkları tüm bu dandik ilişkiler ağına tercih etmem beni acımasız biri yapar mı ?

Böyle o kişi en sevdiğiniz renkten cızırdayan bi renge dönüşüyor sonra kaldırıma düşüyor bi an üzülüyorsun sonra otobüsünüz geliyor.

Kimse seni hayatına çok iliştirmiyor , kimsenin düzeni çok şaşmıyo , çünkü kimse mantar panosunda bile raptiye izi istemiyor. Sen biraz deprem olunca çıkıp yattığımız parka benziyosun.

Ya ben de pişman oldum ama kendi kendime oldum gidip kimsenin paçasından çekiştirmeden. Öldürmeyen acı samimiyetsizdir haksızmıyım ?

Keşke sana doğru yürürken daha çok can toplasaydım. Sana doğru yürüdüğümü bilmiyodum ki sektörü.

Hala birinin aklında olduğunuzu bilmek size ne kazandırıyor daha beyaz gülüşler falan heralde bana anca yük oluyor. O günlerin güzel olmasının bir sebebi de hiç bitmeyecek gibilerdi. Nasılsa var nasılsa varız, düze çıkarız, düzü buluruz gibi şeyler. Ya isterseniz aynı sokakta aranıza iki gezegen koyabilirsiniz insan ilişkilerinin kestirilemezliği.Herkesin bir senden önce senden sonrası var bu belki dişçiye gittiği tarih. Karda donmak üzeresin uyumak tatlı geliyo ve yemin ederim bunlar benim umrumda değil.

Birçok şeyi mümkün kıldırtabileceğiniz kişiden uzak durmayı öğrenince işte büyüdün oluyor. Bizim senin bileklerin sayesinde barıştığımız da oldu.

Daha da kötüsü senin bu dünyada olman benim planlarımı alt üst etti. Haklılığı haksızlığı geçtim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: