Ukdelerle Ölüp Gidenler

Uzun yolda araç camına yapışan bir sinek gibi , içine sokulup kaldığım yorganlardan kurtulmak için çırpınıyorum. Komidinin kenarına devrilmiş yuvarlak masa saatime uzanıyorum. Buz gibi metale dokununca elim üşüyor. Ne de olsa günün en soğuk zamanı güneş doğmadan önceki andır.

Gazlı bir fenere benzeyen başucu lambası bir yanıp bir sönüyor. Benim de buna pek canım sıkılıyor , fişini çekip kurtuluyorum. Sonra karyolanın bir köşesine yaslanıp kendimle konuşuyorum. Bir sefer de kendi fişimi çeksem , canımı sıkan diğer işlerden de kurtulur muyum ?

Öyle hafif ve kısa aralıklarla uyuyorum ki ancak temel ihtiyaçlarımı karşılayacak kadar güç toplayabiliyorum. Gün ağarmadan uyananlardan olmak zordur. Sonra canımı sıkan işleri ve içlerinde kalan ukdelerle ölüp gidenleri düşünüyorum.

Her gecenin sabahında aynı koşturmacalar doğuyor , her güneş aynı kederin içinde batıp gidiyor. Sonra arkama dönüp bakıyorum. Doğduğum andan bu yana biriktirdiğim birkaç güzel hatıranın haricinde , her yeni gelen insanın çalıp götürdüklerini toplamaya çalışarak geçirdiğim günlerimi görüyorum.

Sokaklara çıkıyorum , kaldırımlar çamurlar akıp gidiyor. Sonra derin bir nefes alıyorum ve o an anlıyorum ki sokaklar bile kokuyor. Tıpkı insanların içlerindeki çürüyüp gidem güzellikler gibi… Kof çıkıyor her şey. Artık yüzüme gülümseyenlere bile arkamı dönüyorum. Önce sana , sonra kendime ve geri kalan hiç kimseye güvenmiyor , inanmıyorum.

Her insan demirleyecek bir limanı olsa iyidir ; ben kıyıya vuruyorum.

Gönül gözüne bakınca gördüklerime hayret ediyorum. Bembeyaz yüzlerden katran rengi kirler akıyor. Bütün maskeler düştüğünde korkundan ışıkları kapatıyorum. İçinde çırpındığım yorganlarımın altına geri dönüyorum. Önce seni , sonra kendimi ve içlerinde kalan ukdelerle ölüp gidenleri önemsiyorum.

İçimde büyüttüğüm sana ve ikimize bir şey olmasın diye , şimdi bütün fişlerimizi çekiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: