Sabır Sükut Dileyen Ellerim

Sabır neydi ?

Aktif bir zihinle öğrenilebilen acelesizlik hali midir ? Yahut tüm kapıların anahtarı mıdır ?

Beklemenin ne olduğunu tamamen unutmuş gibiyizdir. Sabır neredeyse bir boşluğa dönüşmüştür.Unuttuğumuz şudur ki; doğru şey için doğru zamanı bekleyebilmek en büyük erdemimizdir.Varoluş , doğru zamanı beklemektir, doğru zamanda doğru yerde olmaktır belki de. Bunu ağaçlar bile bilir! Çiçeklerin ne zaman açacağını, yaprak dökümünün ne zaman başlayacağını veya gökyüzünün altında nasıl çırılçıplak kalınacağını… Çırılçıplakken de güzeldir ağaçlar, eski güzel günlerin anısına ve eskiyi bildikleri için inançla yeni baharlarını beklerler. Yeniden parlayacakları zamanı…

Beklemeyi, nasıl bekleneceğini unutmuşuz. Herşeyi hemen şimdi istiyoruz. Telaşla istiyoruz. Deliler gibi , bu insanlık için büyük bir kayıp.Sabırsızlıkta da sabır gibi bulaşıcıdır çünkü. İnsan sessizce içinde büyüyecek birşeyi beklediğinde, gerçek kendine dönecektir. Dönmek, varmaktır. olmaktır… Ve bir gün bir kıvılcım tutuşacaktır, ben olduğun seni tutuşturacak, alev alev yakacaktır. İşte o zaman tamamen yanacak, bambaşka biri olarak yeniden doğacaksın. Benliğini paramparça olacaktır. Yeniden tanışacağın o asıl sen herşeyin doğrusunu bilendir. Törenleri , kutlamaları ve hayatın gerçek tadını o bilir.

Zihnini açık tut. hamile bir kadın gibi bekle. Acele etme. Beklemek oturup beklemek değildir. İnci tanesini yaratmaya girişmiş istiridye ol bak ya da bir ağaç dik ve bekle. Sabırla, sakince ama heyecanla bekle. Akıllı ol, sabır ol , sabriye ol. Bırak doğa kendi işini yapsın, sen de kendi işini. şafak sökerken getirdiği gizeme inan ve kendi şarkını öğren. kendini söyle.

Çünkü sabır ;

Gerçeğe olan inancın verdiği dayanma gücüdür.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: