Bekle(yişle)rim

Beklemek istemiyorum artık , her akşamın sabahını , her sabahın akşamını bu şekilde beklemek istemiyorum. Yoruluyorum , nefes almakta güçlük çekiyorum. Bazen ise nefes almak istemiyorum. Sabır büyük imtihan , sabırla beklerken , imtihandan geçmiş mi oluyorum ? Yarın daha güzel bir sabaha uyanıcam ümidiyle kalkıyorum , oluyorda ama hala bekleyişlerim devam ediyor. Akşam olsun diyorum , oluyor fakat herşey yine aynı…

Oyalanmak adına bir çok çaba gösteriyorum. Biraz kitap okuyorum , biraz geziyorum. Biraz uyumak istiyorum ama sonra daha çok , daha çok uyusam da zaman akıp gitse istiyorum. Gitmiyor , gidiyorda bunu ben göremiyorum. Gönül gözümden sonra , gözlerime de perde inmiş artık gece ve gündüzü ayırt edemiyorum. Biliyorum , aslında her sabırlı bekleyişin ardından güzel günler görüceğimi , öyle buyuruyor Yaradan.

Hiç şüphesiz inanıyorum , ama beklerken çok zorluk çekiyorum. Uykularımdan uyandığım zamanlar oluyor. Napıcağımı bilmeden etrafıma baktığım , sonra üstüne bir su içip uykuya daldığım. Sonunda yine sabah oluyor. Değişen tek şey hava durumu. Sonra buna da teşekkür ediyorum. Uyanabildiğim için , ihmal etmiyorum. Bekleyişlerim istediğim gibi sonuçlanmıyor diye isyan etmekten kaçınıyorum. Bazen ise isyanım ağızdan çıkmadan onu girişte yakalayıp boğuyorum. Farklılıklar arıyorum , aramakla yetiniyorum. Yapıcaklarım kısıtlı biliyorum , mesela kendimi bir ahşaptan odaya kapatıp orda sadece yatmak istiyorum. Kendimi dinlemek mi demeliyim buna ? Bir nevi öyle insanlardan uzaklaşmakta diyebilirim. İnsanlar çok iyiler aslında. Ben kötüyüm sanırım. Beklerken , benim sabrımı çok zorluyorlar. Konuşmak istemiyorum , kafamda milyonlarca senaryo ile bekleyişin sonucunun hayalini kuruyorum ben , içinde kurgularla dolu bir senaryo. Düşünebiliyor musun ? Mesela emir kipi kullanma çünkü ben sabırla bekliyorum. Bana bunu o an “yap” dersen arkamı döner “Nah” yaparım derim. Kusura bakma.

Eğer yaz aylarında yaşadığım özlem duyduğum bir şey var ise bir daha ki yaz ayı gelmesin istiyorum. İşte böyle de garip bir insanım. Geçen yaz ayında yaşadığım mühim bir mesele vardı , bir daha ki yaz ayı gelmesin istiyorum. Ondan sonra ki yaz ayları da , ondan sonra ki de ne gerek var. Bakın asla Allah’ın işine karışmak değil bu , bana yine yaz gelmeyecek ki zaten biliyorum ben o ay da hatırladıkça geçmiş zamanı zaten perişan olucam. Naif duygularım , çok üzülüyorum kendime çok naif değer biçiyorum. Tohumlarını özenle ekiyorum toprağa , onları her gün özenle suluyorum ama yine de soluyorlar. Bu yüzden artık ekmeyi ve sulamayı bıraktım. Sevmeyi bıraktığım gibi öylece yaşıyorum işte.

Ama üzüntüm , o hiç geçmiyor. O biçare sevinçlerimi de toprağa gömdüm , şimdiler de onu da bekliyorum. Ne çok beklediğim var. Nasıl yaşıyorum ?

Beklerken daha çok can toplamalıyım , diyorum kendime bunun için Allah’a her gün dua ediyorum. Ben bekliyorum , zaman akıp geçiyor. Zaman geçerken bense öylece duruyorum. Öküzün trene baktığı gibi gülen insanlara bakıyorum. İyi insanlar.

Bekleyişlerim sürerken birden fazla kol saati değiştirdim. Kendimi öyle güzel avutuyorum ki bakın dinleyin gülüceksiniz. Bir saati takıyorum , bir hafta bunu kullanıcam bekleyişim son bulucak diyorum totem yapmayı da ihmal etmiyorum. Bir hafta geçiyor saati değiştiriyorum. Aynı totemi bir sonrakine de uyguluyorum. Zavallı ben , totemlerinle avunup duruyorum. Durmaya alıştım , rahatsız etmeyin kolum kalkmıyor.

Arada bir de kendimi kandırıyorum , aslında bazı şeylerin farkındayım ama kendimi öyle olmadığına inandırmaya çalışıyorum. Böylece yaşayıp gidiyorum.

Bekleyişlerim sürerken o alımlı değme güzel kadından umarım eser kalır. Kalmazsa da sebebi bu tüm bekleyişlerimdir. Toprağa gömdüklerimin yanına o güzel kadını da gömersiniz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: