Sözlerimiz

Doğru olan neydi ? Söz verip tutmamak mı ? Yoksa , sözünde durmamak mı ? Sahi zaten ikisi de aynı anlamı taşımıyorlar mı ?

Önce bir söz alırsın , güvenir ve sonuna kadar inanır itimat edersin. Lakin sonu hüsran , işte o zaman ne kadar gemi varsa yakın belki çoktan kül olmuştur bile siz bence limanı da yakın bir daha gemi uğramasın. Neden diye sorgular insan , her şeyin bir nedeni olduğu gibi bunun altında da bir neden arar durursun. Güzel yüzlü insan , nedenini boşver ben sana bir kahve yapayım biz güzellikleri konuşalım.

Söz , bak söz sana bir kahve sözüm olsun. Misaller , misaller. Ertlendi durdular. İnanmak başlı başına bir problem değil miydi insanı yıpratan. Sen inanıyorsun , sonra bir bakıyorsun inancını suya düşürmüşler. Ne güzel de yüzüyor. Güven gidiyor , bir sonra ki verilen sözlerin affı bile olmuyor. Çünkü sen onu suya düşürmüşsün. O kişi artık bunu biliyor aptal değil , biliyor bir dahaki verilen sözlerin batıcağını. Güzel yüzlü insanımı üzmeyin , o insan temiz kalpli sözlere inanmak ister ama bir tarafı artık hep solgundur. Dizlerini çekmiş çenesine kadar ağlıyormuş. Artık ne verilen sözlere inanıyor , ne de artık söz veriyordu. Kendisi bile söz vermelerini bırakmış , güzel yüzlü insanım senli ya da sensiz geçen kaçıncı günüm bilmiyorum ama ben de senden sonra söz vermeyi bıraktım.

Sen beni ve verdiğin sözleri bıraktığın gibi , bende artık seni ve birlikte verdiğimiz sözleri bıraktım. Su da yüzmüyorlar ama , susuz da kalmıyorlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: