Yetişkinlere Eğlence

Hepimizin zorlu süreçten geçtiği, evde kalmak zorunda kaldığı bu dönemde sizlere evde neler yapabileceğiniz konusunda daha önce ki makalelerimde belirtmiştim. Bugün sizlere evde yapabileceğiniz, zevk alırken aynı zamanda zamanı eğlenceli hale getirebileceğiniz bir etkinlikten size bahsedeceğim. Bunun dışında bunu en uygun nereden temin edebiliriz bunların bilgisini sizlerle paylaşacağım.

Mandala dan size kısaca söz edeyim. Mandala Hindistan da kökenli dinlerde metafizik veya sembolik bakımdan meta veya mikro kozmosu gösteren şekillere verilen ad. Genel olarak mandala, şekilleri belli bir düzene göre boyamaktır. Hepimiz çocukluğumuzda boyama kitaplarını severek renk renk kalemlerle boyamışızdır. Mandala ise yetişkinlere özel boyama kitabı olarak geçiyor.

Benimde severek aldığım ve boyamaktan hoşnut olduğum, “Esrarengiz Bahçeler” adlı kitabın görsellerini aşağıda paylaşıyorum.

Çok fazla desenlere, küçük detayların hakim olduğu esrarengiz mandala bitmesini istemeyeceğiniz boyama kitaplarından biri olabilir. 🙂

Benim aldığım mandala da sayfa kalınlığı oldukça güzel özel kağıt kullanılmış. Ben daha çok görselde paylaştığım gibi Faber Castel’in boyama kalemlerini tercih ettim. Keçeli kalem kullanırsanız da sayfa kalınlığından ötürü arka sayfaya geçme durumu olmayacaktır. Fakat hangi kalemi kullanırsanız kullanın, Faber tercih etmeyi ihmal etmeyin derim. Renk tonlarının canlılığı, boyarken ki kağıtta ki yumuşaklığı ve canlılığı oldukça hoş duruyor. Her marka boya kalemlerinde durum böyle olamayabiliyor. Keçeli kalem kullanmanızı da çok tavsiye etmem. Kağıt her ne kadar kalın olsa da çok hoş durmayacaktır. Fikrimce…

Nereden uygun fiyata alabiliriz sorusuna sıra geldi.

Yukarı da linkini paylaştığım BKM kitap evinden uygun fiyata bol çeşitte mandala bulmanız mümkün. Farklı kitaplarıda (roman, test kitabı vs.) uygun fiyata bulmanız mümkün.

Umarım evde kaldığınız bu süre de size de yardımcı olabilmişimdir.

Ulaşabileceğiniz Hesaplarım;

https://www.instagram.com/sultangulayyildiz/?hl=tr

sultangulayyildiz@hotmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: