Dolunay

Ne zaman geceye dair bir şeyler yazmak istesem hep odamın penceresinden başlıyorum çünkü gecenin en sevdiğim yanı karanlık odanın penceresinden ay ışığını seyretmek olmuştur. Buna ek olarak bir de sokak lambası. Ağaçların rüzgârla ahenkle dans edişleri ya da etmeyişleri lâkin dans etmelerini tercih ederdim. Yatağımın içinde bedenimi sürekli döndürüyorum. Ayaklarımla soğuk yer arıyor ve biraz bulduğum yere koyup ısıttıktan sonra başka tarafa koyuyorum ve genellikle böyle uyuya kalıyorum. Kış benim için he zaman daha cezbedici olmuştur… Her ne kadar soğuk olsa da yazın üzerimde ki kıyafetin ıslanması pekte hoşuma gitmeyen durum söz konusu.

Az önce yatağıma uzanmadan, oturup aralanmış perdenin ve sıcaktan açık camımın arasından odama vuran ay ışığını izledim. Aklıma beni geceyi sabahına müthiş çıkartacak şeyler geldi. Ama sonra biraz daha seyre durduğumda dolunayın üzerini bulutlar kapladı ve içimi aydınlatan öylesine güzel ışık birden bire sanki hiç orada değilmiş ve hiç orada olmamış gibi öylece gözümün önünden kayboldu.

İçimi büyük bir korku kapladı. Sebebini bilmiyorum ama şu sıralar içinde yaşadığımız gezegenin bize çok da iyi şeyler sunduğunu söylemeden edemeyeceğim. Bundan ötürü beni her durum korkutuyor. Eh tabi biraz da ben çok düşünceli insanım bunun da çok fazla etkisi var. Benim yerimde başkası olsaydı, “Tüh! Ne güzelde izliyordum.” der ve o düşünceleri o korkuyu yaşamadan öylece yatağına uzanırdı.

Evet evet bunları yazıyorken bende uzandım. Dolunay aynı parlaklığıyla yerinde duruyor mu bilmiyorum. Çünkü sırtımı döndüm. Korkumu da orada bırakıp uykuya dalmayı yeğliyorum…

Korkusuz bir gece dilerim, sevgiler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: