“HİÇ”


Tam karşımda köşesiz duvarlar var , simsiyah. Bu örümcekler nereye ağ örecekler. Çünkü çürümüşlüğüm çok sinek biriktirdi.

Sonsuzlukta da boğuluyormuş insan. Köşesi olmayan duvarlar içerisinde , yankı yapan sesimi bir şarkı gibi dinleyerek deliriyorum.

Hem göremediğine de inanırdı insan oysa.

Şimdi bir kuş uçsa buradan , kaç hayal sürer sana varmasına ? Hem kuşlar özgürdür , bilirim hayaller gibi. Ama yine de gerçekliğine dokunan her hayal derin bir acı taşıyor içinde. Kuşlarla benzerlikleri var mesela hayallerin. Kanatlarını kaybedip ayakları yere bağlandı mı , yaşayamıyorlar. Yürüyerek bir yere varamaz çünkü hayaller , kuşlar gibi uçması gerek. Ayakları için çok büyük yollar , çok uzun. Ama hayat gülümseyerek uçamayacak kadar acımasız.

“Yaşamak bir çürüme hâli aslında. Neden birlikte çürümüyoruz ? “ diye sormuştum. Ardından da gülümsemiş. Bir ‘son’ ancak bu kadar güzel vurgulanabilirdi. Hem o gülüşüyle mezara çağırsaydı beni , gelirdim. Sonra hiç tutunamadım ellerinden. Hayat mı girdi araya , mesafeler mi yoksa gelecek zaman mı bilemiyorum. Meğer çürüme hali , tekil işliyormuş. Ellerim cebimde yürüdüm sonra. Dökülürse yapraklarım ceplerime dolsun diye. En güzel sessizliğimi de o zaman yaşadım. Anlatacak çok fazla şeyi olunca daha güzel susuyormuş insan. Uçsuz bucaksız denize karşı nefes çekmek gibi.

Ama kelimeler birikince kırılıyor , kesiyorlar da. Sonra tamamlayamadığım cümlelerin oldu ilk baharda. Hisler , cümleleri tamamlamaya yetmiyormuş.

Ruhlarımızı koluma takıp bitmemesi için ağır ağır yürüdüğüm yollar henüz tamamalanmamıştı. Son sayfasını çevirdiğim kitaplar , hala içersinde anlatacak şeyler taşıyor gibiler.

Bitmiyor hiç bir şey , bitemiyor. Ne yıldızların sayısını bilebilceğim , ne de yastığa başını koyduğunda kurduğun hayallerin.

Hiç bir rüzgâr ıslığı çalmayacak pencereme , sarılmayacak ağaçaların dallarına. Kendiliğinde düşecek yapraklar , öylece. Kuşlar uğramayacak ağaçlarıma.

Kaç sonbahar atlattım , kalbim buz gibi. Ama bir elveda’nın başlattığı yağmurlar kaç sene sonra diniyor biliyor musun ?

HİÇ.

Biraz daha uyuyalım. Hayallerimin kanatları kırılmak için çok ince.


DİĞER MAKALELER

Alışılmışın Dışında İş Görüşmesi

İnsanlar olarak alışılmışlıkların dışına çıktığımız da, hayatımızda değişiklikler yaptığımızda bir çok şeyi sorgular hale geliyoruz. Daha iyi yaşam sürebilmek adına yapılabilecek ne varsa alışılmışlıkların dışına çıktığımızda da bulunduğumuz alana alışmak için büyük çaba sarf ediyoruz bu çoğu kez kendiliğinden oluveriyor. Bugün alışıkmışların dışında durum yaşadığımdan ötürü mutlu oldum. Bursa’da yaşamaya başlamış olmak ve devamında iş“Alışılmışın Dışında İş Görüşmesi” yazısının devamını oku

Kısa Bir Görüş

Sabahları günlük güneşlik olan havanın, gecesinde sessizlik içinde sadece yağmur yağışlarının seslerini dinlemek insana bir hayli huzur veriyor. Yağmur damlaları altına geçip ıslanmak ve üşüyüp sıcak duş altına girmek ise paha biçilemez bir durum. Tam da bugün bu durumu yaşadım güzel esintili, yağışlı havanın altında doyasıya ıslanmak… Fakat tam bu durumu yaşadığım anda bir şey“Kısa Bir Görüş” yazısının devamını oku

Honeyland: Bal Ülkesi Belgesel Önerisi

Merhaba arkadaşlar, bugün size izlerken zevkle izlediğim ve kendimi alamadığım insana duygusal anlamda bir çok duygu katacak belgesel önerisinde bulunacağım. Bal ülkesi nedir? Bal Ülkesi güçlü bir kadın karakterini hayatın en içinden, gerçeklerle harmanlanarak seyirciye sunmuş başarılı belgeselin konusu ve ayrıntıları. ”Yarı Sana, Yarı Bana” Makedonya’da yaşayan Türk kökenli bir yörük olan Hatice kayalık bölgelerde“Honeyland: Bal Ülkesi Belgesel Önerisi” yazısının devamını oku


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: