“HİÇ”


Tam karşımda köşesiz duvarlar var , simsiyah. Bu örümcekler nereye ağ örecekler. Çünkü çürümüşlüğüm çok sinek biriktirdi.

Sonsuzlukta da boğuluyormuş insan. Köşesi olmayan duvarlar içerisinde , yankı yapan sesimi bir şarkı gibi dinleyerek deliriyorum.

Hem göremediğine de inanırdı insan oysa.

Şimdi bir kuş uçsa buradan , kaç hayal sürer sana varmasına ? Hem kuşlar özgürdür , bilirim hayaller gibi. Ama yine de gerçekliğine dokunan her hayal derin bir acı taşıyor içinde. Kuşlarla benzerlikleri var mesela hayallerin. Kanatlarını kaybedip ayakları yere bağlandı mı , yaşayamıyorlar. Yürüyerek bir yere varamaz çünkü hayaller , kuşlar gibi uçması gerek. Ayakları için çok büyük yollar , çok uzun. Ama hayat gülümseyerek uçamayacak kadar acımasız.

“Yaşamak bir çürüme hâli aslında. Neden birlikte çürümüyoruz ? “ diye sormuştum. Ardından da gülümsemiş. Bir ‘son’ ancak bu kadar güzel vurgulanabilirdi. Hem o gülüşüyle mezara çağırsaydı beni , gelirdim. Sonra hiç tutunamadım ellerinden. Hayat mı girdi araya , mesafeler mi yoksa gelecek zaman mı bilemiyorum. Meğer çürüme hali , tekil işliyormuş. Ellerim cebimde yürüdüm sonra. Dökülürse yapraklarım ceplerime dolsun diye. En güzel sessizliğimi de o zaman yaşadım. Anlatacak çok fazla şeyi olunca daha güzel susuyormuş insan. Uçsuz bucaksız denize karşı nefes çekmek gibi.

Ama kelimeler birikince kırılıyor , kesiyorlar da. Sonra tamamlayamadığım cümlelerin oldu ilk baharda. Hisler , cümleleri tamamlamaya yetmiyormuş.

Ruhlarımızı koluma takıp bitmemesi için ağır ağır yürüdüğüm yollar henüz tamamalanmamıştı. Son sayfasını çevirdiğim kitaplar , hala içersinde anlatacak şeyler taşıyor gibiler.

Bitmiyor hiç bir şey , bitemiyor. Ne yıldızların sayısını bilebilceğim , ne de yastığa başını koyduğunda kurduğun hayallerin.

Hiç bir rüzgâr ıslığı çalmayacak pencereme , sarılmayacak ağaçaların dallarına. Kendiliğinde düşecek yapraklar , öylece. Kuşlar uğramayacak ağaçlarıma.

Kaç sonbahar atlattım , kalbim buz gibi. Ama bir elveda’nın başlattığı yağmurlar kaç sene sonra diniyor biliyor musun ?

HİÇ.

Biraz daha uyuyalım. Hayallerimin kanatları kırılmak için çok ince.


DİĞER MAKALELER

Çevrenizi Temiz Tutmak İçin Yapmanız Gerekenler

Dünyamız hızla artan nüfus, kalabalıklaşan şehirler, fosil ve katı yakıt kullanımı, bilinçsiz sanayileşme, tarım alanlarının yanlış kullanımı vb. birçok nedene bağlı olarak kirlenmeye devam ediyor. Suyumuz son hızla zehirleniyor, balıklar ölüyor, okyanuslar plastik cennetine dönüyor, hayvan türleri yok oluyor, ormanlar azalıyor ve çöpler bugüne kadar hiç olmadığı kadar artmış durumda. Bunun da sorumlusu tamamen bilinçsizOkumaya devam edin “Çevrenizi Temiz Tutmak İçin Yapmanız Gerekenler”

Seyahat ve Doğa Açılıyor

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki blogum da seyahat ve doğa bölümü de mevcut. Daha önce gezip gördüğüm deneyim elde ettiğim yerleride sizlerle paylaşacağım. Fakat bunun yanı sıra bu hafta içinde gideceğim Bursa seyahatinde gezdiğim yerleri sizlere buradan aktarmaya devam edeceğim. Sizlerle paylaştıktan sonra sizinde paylaşımlarım hakkında duygu ve düşüncelerinizi öğreneceğim bir form oluşturacağım. Hep birlikte güzelOkumaya devam edin “Seyahat ve Doğa Açılıyor”

Tahammülsüzlük

İnsanların tahammülsüzlüğü gerçekten en üst sınıra ulaşmış durumda hiç bir konuda ve hiç bir şekilde kimse kimseye tahammül gösteremiyor. Bugün Gebze’ye gitmek için bindiğim otobüste, sadece bir adamın başka bir adama, “Akbil’i, uzatır mısınız? “ demesiyle başlamış kavgadan söz ediyorum sizlere. En ufak bir durumda bile insanlar bu kadar öfke patlaması yaşarken günümüzde oluşan cinayetlereOkumaya devam edin “Tahammülsüzlük”


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: