İşte “sevmek”

Bir insanı beklersiniz, hatta öyle bir sonsuz döngü haline gelir ki bu yine de sevginin aşamayacağı şey olduğunu bilerek ve buna inanarak hareket ederseniz o döngünün içinden er ya da geç mutlulukla çıkarsınız.

Sevginin aşamayacağı şey yoktur. En azından bu zamana kadar bu şekilde indekslendik. Dönüp yaşama baktığımızda ise bazen sevginin bile yetemediği şeyler olduğunu hatta sevginin var olduğu fakat hiç bir şekilde hissedilmediğini görüyoruz.

İnsan bir kere vazgeçer belki iki, belki üç, belki dört. Aslına bakarsanız bu bile fazladır. İnsan sevdiği insandan bu kadar çabuk ve kolay vazgeçip öylece gitmesi alışageldik durum değildir ve olmaması gerek.

Ayrılık insanda bağışıklık kazanır mı?

Kazanır. Bunu net şekilde yaşayan birisi olarak size bu bağışıklığı nasıl kazandığımı da anlatabilirim. Çok garip şekilde sevdiğiniz insandan defalarca kez ayrılıp, barışıyorsunuz. Bu da sevginin yetemediği yerleden bir tanesi sanırım. Ama her ayrılık sonrası barışmak mümkün değil. Bazen insanın tükendiği aslında kendini ifade etmesi gerektiği yerlerde kendini de ifade edemediğini görüyoruz.

Ha bir de sosyal medyadan engel…

İşte, “sevmek.”

Sevginin yetemediği nokta. Varsın güzel şeylerde son bulsun, varsın çok seviyorum diyen insanlar da hayatınızdan öylece çıkıp dursun. Sevginizden emin olduğunuz, sizi değerli hissettiren ya da sizi sonsuz sevgiyle seven ne varsa buna kendiniz de dahil, dilerim hep mutlu olun.

Sevgilerimle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: