Anımsamak

Merhaba arkadaşlar günün erken saatlerinde yazıyor olmamın tek nedeni şu an eskileri anımsıyor olumamdan ötürüdür. Uzun bir zamandan sonra ilk kez günün erken saatlerinde yolculuk yapıyorum. En son ne zaman bu şekilde erken saatte yoluluk yaptığımı hatırlamıyorum. Ama bana eskiden ailemle erkenden yaptığım seyahatleri anımsattı. Aile faktörü önemli bir faktör. Örneğin erken kalkmayı erkenden işleri yoluna koymayı seven bir ailem olduğundan ötürü ben de bu doğrultuda alışkanlık gösterdim ve bir yere gideceğim vakit yahut bir iş yapacağım vakit hep günün erken saatlerinde yapmayı hedefliyorum. Tabi ki bu her birey için geçerli bir durum söz konusu değil. Fakat kişide ki bir çok alışkanlık ailenin alışmış olduğu sürdürebildiği yaşam tarzından ortaya çıkmaktadır. Bu durum toplum mu bir bireyi oluşturur? Ya da birey mi toplumu oluşturur? Sorusunun aslında cevap bulmuş halidir. Sosyoloji kavramında olduğu gibi aslında toplum bir bireyi oluşturur.

Günümüz şartlarında da biliyorsunuz ki artık normal şartlar ortadan kalktı ne yazık ki. Pandemi dolayısıyla yasakların gelmesiyle mümkün olduğunca her işimizi erken saatlere günün ilk saatlerine almaya başladık.

Şu an otobüsten bu metinleri yazıyorum. Havanın bulutlu olması beni bir o kadar daha mutlu ediyor. Bursa’ya seyahatimde insanların virüse karşı gerçekten büyük önlem aldıklarını, dikkatle davrandıklarını fark ettim. Yine de bu dönemde uzun bir süre ikamet ettiğim yere dönmeyi hedeflemiyorum.

Havanın mükemmeliği diyordum. Tek başıma yapmış olduğum bu yolculukta her şey oldukça güzel ilerliyor. Bulutlu, yağmurlu hatta bazı insanların da tabiriyle kasvetli havaların ben müptelasıyım. Hatta günün en güzel saatini şu an geçiriyorum diyebilirim.

Bir yolculuk, bir mutluluk. 🙂

Sevgilerimle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: