İnsanlar ve Hayaller

Her şeyin sıradan olması yaşam şeklimizi ne denli zirve de tutabilir ki? Ya da hayal kurduğumuz şeylerin olması adına yaşam şeklimizin değişmesini bekleyerek mi görebiliriz?

Bir şeyler çaba sarf etmeden olmadığı gibi güzel şeyler her istediğimizde de ayağımıza gelmiyor ne yazık ki. Yaşam şeklimizi değiştirmemiz bizim elimizdedir. Fakat bu bekleyerek olacak bir şey olmadığı gibi çaba göstermeden de hedefe ulaşmak söz konusu olamaz.

İnsan ulaşmak istediği ne varsa tüm cesaretiyle bunu yapabilmelidir. Cesaret kavramı her insan için ne yazık ki mümkün olmuyor olsa da bazı insanlar cesaretlerini söyledikleri ve kurdukları cümlelerde birleştirirler. Fakat uygulamak söz konusu olduğunda insanların bir kısmı sadece geri adım atmakla mükellef oluyorlar.

Bazı insanlar verdikleri sözleri tutma konusun da çok iyi değillerdir. Bir şeyleri kazanmak için söyledikleri sözleri kazandıktan sonrası için hiç bir zaman geçerli değildir.

Zaman uzun bir kavram görünse de kısadır. İnsan hayatı boyunca zamandan eksilerek yaşamını sürdürür. Zamanı eskiterek ve aynı zamanda kendisi de eskiyerek.

Zaman olgusu kimilerine göre farklı işlendiğini söyleselerde aslında durum hep aynıdır.

Tüm bu söz, yaşam ve zaman kavramının için de ne kadar vaktimiz kaldığını ise kimsenin bilmiyor oluşu daha da acı veriyor ve biz tüm bu kavramlara rağmen üzülmekten, verilen sözlerin yerle bir edilmesinden, zamanın hiçe sayılmasından, yaşam kavramının içinde aslında yaşayamamaktan bir hayli yorulduk. En azından ben yoruldum.

Bir şeyleri hedefliyor olmak zamana bırakmak değildir. Hedeflemek yaşayarak ve çaba göstererek elde edilecek durumdur. Yerinizde saymak bunun aksi hali anlamına gelmektedir. Değer taşıdığınızı, sözlerinizin önemini zamanın kıymetini anlayan size bunu hissettiren kişiler daima yanınızda olsun.

Ve kısa bir dipnot;

Size kendinizi sıradan hissettiren hiç kimseyi sevmeyin.

Sevgilerimle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: