Süprizler Neredeler?

Sabah ki yazım da hayattan, yaşamdan ve en yalın haliyle yaşamaktan bahsetmiştim. Sanırım bu standart yaşamda bizi süprizlerin beklediğini ihmal ederek yaşıyoruz. Tatilde de olsam güzel şeyler ortaya çıkarma peşinde koşuyorum. Görselde görmüş olduğunuzun adı, “emek.” Özenle yaptığım bir o kadar da yaparken zevk aldığım örgü iplerini ilmek ilmek severek işlediğim bir el emeği. Bir şeyler ortaya çıkarmanın insan ruhunda ne kadar hoş ve naif duygular beslediğini tarif edemem sizlere. Tarif edilemez edilseydi de etmek istemezdim. Bunu yapmanızı ve nasıl huzur bulcağınızı bizzat kendiniz deneyimlemenizi isterdim.

Başlarda da belirttiğim gibi yaşam dediğimiz içinde bulunduğunuz hayatımız süprizlerle doludur. Kim, nerede, nasıl? Ne zaman?

Tüm bunlar siz düşünmeden aslında ansızın gelişen durumlardır ve biz bunların tümünün ansızın ortaya çıkıp insanda mutluluk etkisi yaratmasına da sürpriz diyoruz. Hep diyoruz diyorum fakat kimine göre bu farklı durumlarda, farklı şekillerde gelişebilir. Kişiye, zamana göre de değişebilir ama çoğunluğu katacak olursak durum aslında benim sizlere anlattığım gibidir.

Yeni bir iş ve ailemden ayrı olucak olmamın bir yandan mutluluğunu yaşarken, bir yandan acaba nasıl olur sorusuyla baş başa kalıyorum. Bugün almış olduğum sürpriz de bununla alakalı. Bir şeyler başarabilmek için cesaret edil bir şeylere de adım atmak gerektiğini önceki yazılarımda da belirtmiştim. Sanırım artık yolumu şekillendircek adımlar atmanın zamanı geldi. Bugün birisi bana çok güzel haberlerle geldi. İnanıyorum, istediğimizde başaramayacağımız hiç bir şey olmadığını ve imkansızın için de bile imkan olduğunu bilerek bu şekilde devam etmeli ve bunun için çalışmalı, çalışmalıyız.

Uzun zamandır blogumda sizlerle bir araya gelmiyordum. Uzun süredir sizlerle duygu, düşüncelerimi kısaca ideolojilerimi paylaşmıyordum. Hayatımı ve yaşamımı şekillendirebilmek adına bir süre daha makale paylaşımında bulunamayacağım. Ama sonrasında elde ettiğim deneyimlerimle sizlerle olucam. Umarım hayatınız hep süprizlerle dolar ve hep mutlu olursunuz. 🙂

Sevgilerimle…

Süprizler Neredeler?” için 5 yorum

  1. Harika! 🙂 Senin adına çok sevindiğimi bilmeni isterim. Yazını okurken mest oldum doğrusu. Yaptığın el emeğin mükemmel ve ne kadar özenle yaptığın ortada. Yanındayım. 🙂

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: