Terapi Nedir?

Terapi nedir mi? Terapi aslınsa tıp ön görülmeden nedir diye soruldaydı ben şu iki cevabı verirdim;

1- Bol bol spor

2- Örgü örmek

Bu ikisi benim için terapinin ta kendileri oluyor. Spor yapmak beni zinde tuttuğu kadar vücut gelişimime de yardımcı oluyor. Bir haftadır iş için aldığım eğitimden dolayı biraz zorlanıyor olsam da yine de her şey oldukça mükemmel ilerliyor. Kondisyonum ve denge kontrolümü daha iyi sağlıyorum aynı zamanda fit olmak için elimden gelen gayreti gösteriyorum. Bunun aslında bir çoğumuz için kötü yanı ise yemeğe, içmeye dikkat etmek. Nihayetinde spor yapıyorken aynı zaman da beslenmekte bir o kadar önemli rol oynuyor. Sabahları insanlar patates kızartmalarını ve bol bol ekmek yiyerek kahvaltı yaparken ben ise yulaf yiyerek günlerimi geçiriyorum. Üzücü mü?

Ehhhhhh… 😜

İnanın bana alışıyorsunuz. Canınız istiyor ama alışıyorsunuz. Hatta geçen gezmek için dışarı çıktığımda arkadaşımın uzattığı keki yedim tamamen unuttum. Hatırlayınca büyüm vicdan azabı çektim. Yalnız uzun zamandır tatlı yemiyorum ve keki yerken öyle büyük bir zevkle yiyorum ki aslında yerken bile ya ne güzel falan diye içimden geçirmiyor değilim. Artık kek beni ne kadar mest ettiyse. ☺️

Demem o ki spor hem bedenen, hemde zihnen sizi dinç tuttuğu kadar mutlu etmeye de yarar.

Örgü örmeye gelecek olursak şu sıra uğraşlarım arasına koyduğum hatta bunun için YouTube kanalı açmayı düşündüğüm bir durum. Bir şeyleri ortaya çıkarmak o kadar mutlu ediyor ki anlatamam. Ben yeni öğrenmeye başlıyorum ve bu yüzden ufak şeylerle ama kimseden yardım almadan sadece izlediğim videolarla bunu yapabiliyorum. Yeni öğrenenler için daha detaylı daha güzel videolar çekip sizinde benimle birlikte öğrenmenizi çok istiyorum.

Hiç unutmam bir kitapta örgü örmeyi konu almışlardı ve ana karakter kanserdi sadece örgü örerek mutlu olduğunu ve bunu yapmanın ona çok iyi geldiğini hatta iyileştirdiğini yazmıştı. Kitabın adını bulduğum da sizlerle burada paylaşırım. Okumanız sizi bu güzel terapi yöntemine çekebilir.

Daha da süsleyebilirdim ama şu an daha çok çeşit öğrenmek benim önceliğim olduğundan süslemekle çok uğraşmak istemedim. Daha hırkalar, şallar yapacağım. Belki de bunları bir kanalda sizlerle paylaşacağım. Oldukça güzel bir düşünce ve beni çok mutlu ettiğini söyleyebilirim.

Terapi, kısaca mutlu olduğunuzu düşündüğünüz ve hissettiğiniz ne var ise onlardır.

Benimkileri öğrendiniz. ☺️

Sevgilerimle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: