Çoğalmak

Sen salatayı hazırlarken ben dört beş balık tutmuş olurum, diyip evden çıkıyorum.Kafamda düşünceler. Dalgın dalgın oltaya yemi takıp fırlatıyorum denize. Bir iki üç derken akşam yemeğini çıkartıyorum. Elimde balıklarla omzumda oltayla evin yolunu tutuyorum. Köşedeki çiçekçiden sarı frezyalar alıyorum sana. Seversin.

Efil efil esen rüzgarda akşamüstü gün batımında balkonda kızarttığın balıkları yiyoruz. Masada frezyalar.  Fonda ‘Ah bu şarkıların gözü kör olsun.’ Mırıl mırıl eşlik ediyorsun Zeki Müren’e. Üstünde beyaz, keten, mavi kanaviçe işlemeli bir bluz var. Saçların dağınık. Rüzgarda havalanıyorlar. Uzaklara dalmışsın. Ben ise sana.

Masayı toplamıyoruz uzun süre. Öylece oturuyoruz konuşmadan. Aramızda çoğalan ayrılığa engel olamıyoruz. Şarkı değişiyor. Rüyalar gerçek olsa seni her gün görürdüm..’  Senin havan değişiyor birden. Eskilerden bir şey anlatıyorsun. Ellerin heyecanına kapılıyor. Ordan oraya, takip edemiyorum. Neşe kaplıyor etrafı. Bir ân diyorum, yaşadığımız şu neşeli ân donsa ve hayatımızın tüm geri kalanını kaplasa, hüzne, acıya yer kalmasa.

Ah Müjgan, ne çok isterdim seninle çoğalan bir hayatımın olmasını. Akşam eve dönerken ellerimde öte beri ile kapıdan girdiğimde karşımda hep senin olmanı..

Ama sonumuz yok. Biliyorum hasretle bitecek sonumuz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: