Buğday Tarlası

Tüm buğday tarlaların içinden koşarak geçmek gibi bir şeydi. Kollarını iki yana açmış, buğday ekinlerinin parmak uçlarından başlayıp, kollarına uzanan serüveniyle ve hafif bir rüzgarla dans ederek, mutluluğunu da adeta gökyüzüyle paylaşıyordu. Güneş’in tonu ve sıcaklığıyla oluşmuş alnından çenesine düşen damlaları görebiliyordum. Onun bu mutluluğu uzaktan da olsa, hayatın yaşamaya dair olduğunu fark etmiş bulunmaktaydım.

Onu daha yakından tanımam gerektiğini düşündüğüm sırada, koşmak için ayağına tercih ettiğini fark etttim oldukça gülünçtü. Sanırım mutlulukta buradan geçiyor olmalıydı. Ayağına giydiği terlik, daha iyi bir mutluluk göremezdim. Sahi beni de güldürdü. ☺️ Ayağına ya da üzerine giydiğinin ne önemi vardı ki? Hem başında şapka bile yoktu ama güneşin kavurucu sıcağı bile onun gülümsemesine engel değildi. Üstelik düştü ama hemen kalktı ayağa.

Bu sefer koşmaya çalışmadı, yavaş yürümeyi tercih etti. Ama hala gülümsüyordu…

O yaşamaktan çok mutluydu. Güneş sanki her gün onun için doğmuş, buğday tarlaları onun için ekilmiş ve renkli terlikler sadece onda varmışcasına mutluydu. ☺️

Ya da mutlu olmaya mı çalışıyordu?

Hayır ama öyle olsaydı böyle güzel hissetmezdim.

O sahiden mutlu. Belki ayağında ki o renkli terliklere sahip değildim ama güneş her zaman benim için de doğuyor, buğday tarlaları benim için de var.

Heemmm güneş belki yarın bana daha çok güler. Bense buğday tarlaları arasında, başımı gökyüzüne çevirir rüzgarla dans ederim ayağımda terliklerimle. ☺️

Mutlu olmak, bizim ellerimizde.

Sevgilerimle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: