Alışılmışın Dışında İş Görüşmesi

İnsanlar olarak alışılmışlıkların dışına çıktığımız da, hayatımızda değişiklikler yaptığımızda bir çok şeyi sorgular hale geliyoruz. Daha iyi yaşam sürebilmek adına yapılabilecek ne varsa alışılmışlıkların dışına çıktığımızda da bulunduğumuz alana alışmak için büyük çaba sarf ediyoruz bu çoğu kez kendiliğinden oluveriyor.

Bugün alışıkmışların dışında durum yaşadığımdan ötürü mutlu oldum. Bursa’da yaşamaya başlamış olmak ve devamında iş görüşmesiyle de devam eden süreç oldukça meşakatli fakat bir o kadar da güzel olacağa benziyor. ☺️

Bir çok kez iş görüşmesinde bulundum, bir çok kez iş hayatına atıldım. Fakat il dışında bunu yapmış olmak, her şeyden uzaklarda yeni başlangıçlara yol açmak, yeni insanlar, yeni iş hayatı, yeni ortamlarda bulunmak bunlar alışılmışlarımın dışında olduğundan ötürü biraz farklılık gözetiyor. Her zaman her şeyde olduğu gibi bazen alışılmış şeylerin dışına çıkmak kişide büyük oranda mutluluk arttırıyor.

İş görüşmesinde, görüştüğümüz insan kaynakları normalde tanımadığımız insanlarken, bugün görüştüğüm bana dünyanın ucunda ki insanmış izlenimi verdi. Buradan da anlayabiliriz her şeyin nasıl akışta ve değişkenlik gösterirken bize nasıl uzak hissettirdiğini.

Fakat hep ileri, daima en iyi şekilde ileri teorisini gözeterek baş koyduğum bu yolda şimdiden her şeyin güzel olacağını görebiliyor ve hissedebiliyorum. Hepimiz için zor geçen bu süreçlerde hakkımızda en hayırlısı olması temennisiyle. ☺️

Sevgilerimle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: