Tebbet yeda ebi lehebin ve tebb !

‎تَبَّتْ يَدَا أَبِي لَهَبٍ وَتَبَّ

‎Tebbet yeda ebi lehebin ve tebb !

‎Ebu Leheb’in iki eli kurudu. Ve kendisi de yok oldu !

Evet başlık bu görsel bu. Bugüne ait dünyanın en rezil görseli olarak adlandırıyorum bu görseli! İçimin kan ağladığını ve bu yazıları yazarken gözyaşlarıma hakim olamayıp saatlerdir ettiğim dualarla elimden başka hiç bir şey gelmiyor oluşu seyrediyorum. Ne acı değil mi? Şu an ülkemiz işgal altında değil rahatız sanıyoruz ama değiliz ve olmamalıyız. Dış güçlerle savaşıcak durumumuz dahi yokken Kudüsün işgal edilişine müslüman bir ülke nasıl olurda sessiz kalabilir benim aklım el vermiyor!

Kudüs asla coğrafi bir mesele değildir. Kudüs ancak ve ancak iman meselesidir. Geçmişten bugüne Filistin topraklarından hiç bir eser kalmamakla birlikte bir çok müslüman katledildi ve sadece izledik. Şimdi kalan topraklarla İsrail Kudüsü başkent yapmayı hedefliyor. Hala zulüm bitmiyor dünyada müslümanlara dayatılan zulüm bitmek bilmiyor ve bitmeyecekte!

Öldürülen insanlar, çocuklar bunların dünyada ki diğer ülkeler için hükmü yok çünkü onlarda aynı geminin yolcusudur. Filistin kan ağlıyor.

Sultan 2. Abdülhamit Han’ın geçmişte ön görüsüyle söylediği “Osmanlı eğer Filistin’den çekilirse, orada kıyamete kadar kan durmayacaktır…”, demiştir. Öyle olmuyor mu?

Üzüldüğümüz şeylere dönüp bakmak yaşadığımız hayatı sorgulamak için tam vaktidir. Ölüm çok yakındadır, yaşanılan zulümler bitmemekte ve müslümanlar ölmektedir. Ben bu görselden sonra kahroldum ama biliyorum ki Allah zalimin yaptığını zalimin yanına koymaz.

Dualarımızı eksik etmeyelim inşAllah.

Sevgilerimle…

TWİTTER LİNK: https://mobile.twitter.com/ayyildizgull

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: